Fillon tallja e Bilall Kasamit me tetovarët, zbulohen shifrat e sakta sa paguhet kabineti i tij (Dokument)

-

Edhe pse u promovua me të madhe se nuk do të keqpërdor paranë publike, Biall Kasami pasi prishi kontratat që kishte komuna e Tetovës, ai ka realizuar kontrata të reja për aktivistët e Lëvizjes Besa në komunën e Tetovës, për të gjithë ata që tashmë kanë mbetur pa punë dhe kanë punuar nëpër institucione që ka drejtuar kjo parti derisa ishte në pushtet, përfshirë këtu Ministrinë e bujqësisë, Agjencinë për punësim, Hekurudhat etj.

Kështu, zëdhënësi i Lëvizjes Besa, Elmedin Memishi nga komuna paguhet 22 mijë denarë.

Zabedin Ibishi, aktivist i Lëvizjes Besa nga komuna paguhet 22 mijë denarë.

Besir Fejzuli aktivist i Lëvizjes Besa dhe fotograf i Bilallit paguhet 25 mijë denarë.

Veron Luma, aktivist i Lëvizjes Besa dhe fotograf i Bilallit paguhet 22 mijë denarë.

Ibrahim Bajrami, aktivist i Lëvizjes Besa paguhet 25 mijë denarë.

Argjent Alili, aktivist i Lëvizjes Besa dhe vëllai i këshilltarit komunal paguhet 22 mijë denarë.

Agron Shaqiri, aktivist i Lëvizjes Besa paguhet 22 mijë denarë.

Ja lista e plotë:

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...