SHKUP: 207 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

-

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (14.02.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e trafikut.

 

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 207 gjoba, nga të cilat 46 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 38 sanksione për mosdhënie të përparësisë së këmbësorëve, 20 gjoba për drejtim të automjetit pa patentë shofer.

“Janë shqiptuar 16 gjoba për kundërvajtje nga këmbësorët, pesë për kalim në sinjalistikë të mbyllur (semafori i kuq), gjashtë sanksione për shofer fillestar, pesë gjoba për automjete të paregjistruara, 53 për parkim të paligjshëm”.

“Aksionet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...