U mundësua procedurë e shpejtë për shërim jashtë vendit për Andrejin 4 muajsh, familja Dimovski letër falenderimit për drejtorin Ahmeti

-

Një eksperiencë me një përfundim të suksesshëm vjen nga familja Dimoski nga Shkupi, storie kjo e ndarë me ne pas transportit dhe intervenimit në kohë rekord të foshnjës 4 muajshe Andreja Dimoski i cili rrezikonte jetën nga problemi që kishte në zemër.

Për foshnjën 4 muajshe çdo sekondë e humbur mund të ishte fatale për jetën e tij, andaj Fondi për Sigurim Shëndetësor u mobilizua me të gjithë kapacitetet duke angazhuar aeroplan privat dhe duke mbuluar të gjitha shpenzimet e trajtimit në qendrën më të njohur Italiane në Europë për këtë komplikim të foshnjës!

Më poshtë po sjellim versionin orgjinal të letrës së shkruar nga e ëma e Andrejut:

Драги Менаџери и целиот тим на Клиниката за Детски Болести Скопје и Фондот за Здравствено Осигурување на Република Северна Македонија!

Имам да соопштам убави вести Андреј е во перфектна состојба и проблемот е трајно решен, пресреќни сме! Стигнавме во вторникот 01.02.2022, интервенцијата беше во четвртокот 03.02. Добивме отпусно писмо ќе си дојдеме конечно дома без никаков проблем ❤ !

*Иако имаше мали недоразбирања и испади што е нормално за родители кои се загрижени и му посакуваат најдобро на своето дете ние сепак сме преблагодарни од дното на срцето на целиот тим од Детската Клиника Скопје, особено до Аспазија Софијанова и тимот од интензивна нега ❤️‍🩹 кои се грижеа премногу за Андреј. Не ги заборавам и кардиолозите што и покрај реткиот случај како нашиот успеаа на многу начини и умешност да ја изменаџираат состојбата на пациентот и да дојдеме до овој стадиум да отпатуваме и конечно да го најдеме решението.

*Наидов на преголем професионализам од оваа страна и се надевам дека во иднина ќе продолжи соработката со оваа клиника и Проф. Carlo Pappone, се нудам на располагање во секое време за контакти и начин како да се стигне тука доколку се соочите со ваков проблем како нашиот со цел да помогнеме и да ги насочиме пациентите.

*Во однос на Фондот за здравствено осигурување, шефот на кабинет Амир Хусеини, Ивана Атанасовска и целиот тим малку се зборовите што може да се кажат за начинот на дејствување професионализмот и брзината на комуникација. Во иднина ви посакувам исто такво темпо со цел трајно здравствено решавање на пациентите кои го сочинуваат истото.

——

Letra në gjuhën shqipe:

Të nderuar menaxherë dhe i gjithë ekipi i Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve Shkup si dhe dhe Fondit për Sigurim Shëndetësor të Republikës së Maqedonisë së Veriut!

Kam një lajm të mirë për t’ju njoftuar se Andrej është në gjendje perfekte dhe problemi është zgjidhur përgjithmonë, jemi shumë të lumtur! Arritëm të martën 01.02.2022, ndërsa ndërhyrja ishte të enjten 03.02. 2033…, më në fund do të kthehemi në shtëpi pa problem!

* Edhe pse ka pasur keqkuptime dhe shpërthime të vogla, gjë që është normale për prindërit të cilët janë të shqetësuar dhe i dëshirojnë fëmijës së tyre më të mirën, përsëri jemi mirënjohës nga thellësia e zemres gjithë ekipit nga Klinika për Fëmijë Shkup, veçanërisht tek Aspazija Sofijanova dhe ekipës së kujdesi intensiv. ekipi ❤️‍🩹 i cili u kujdes shumë për Andrejn. Nuk i harroj mjekët kardiologë, të cilët, pavarësisht rastit të rrallë si ky i yni, arritën në shumë mënyra dhe me mjeshtëri të menaxhojnë gjendjen e pacientit dhe të arrijnë në këtë fazë për të udhëtuar e më në fund të gjejnë zgjidhjen.

* Kam pasur shumë profesionalizëm nga kjo anë dhe shpresoj që në të ardhmen të ketë edhe bashkëpunime tjera me këtë klinikë dhe Prof. Carlo Pappone, unë ofroj përvojën time në çdo kohë për kontakte dhe mënyren për të arritur këtu nëse përballeni me një problem si i yni për të ndihmuar dhe udhëzuar pacientët.

* Lidhur me Fondin e Sigurimeve Shëndetësore, shefin e kabinetit Amir Huseini, Ivana Atanasovska dhe gjithë ekipin, pak fjalë qe mund të thuhen për mënyrën e funksionimit të profesionalizmit dhe shpejtësinë e komunikimit. Edhe në të ardhmen ju uroj të njëjtin ritëm për të adresuar problemet e pacienteve dhe zgjidhjen e tyre!

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...