Xhaferi: Besoj në negociatat me Bullgarinë dhe në një zgjidhje të përshtatshme

-

Kryeparlamentari Talat Xhaferi për “24 Analiza” për negociatat me Bullgarinë tha se është optimist dhe mendon se mund të arrihet një zgjidhje.

“Ka informacione që janë bërë të ditura dhe të klasifikuara nuk mund të shpallen dhe ne e kemi detyrim ligjor ta bëjmë këtë. Unë e atë çka duhet ta di, e di. Nga natyra jam optimist dhe mendoj se është e mundur të arrihet një marrëveshje. Për gjuhën nuk u diskutua, ndërsa pozicionet e Kiril Petkov nuk u vendosën si temë të bisedimeve”, ka thënë Xhaferi.

Xhaferi thotë se “e di atë që duhet të di”, në përgjigje të pyetjes nëse i di të gjitha detajet e negociatave me Bullgarinë.

“Qeveria është përgjegjëse për gjithçka. Unë besoj në negociatat me Bullgarinë dhe një zgjidhje të përshtatshme. Dhe ne duhet të përfshihemi si Kuvend. Nuk flasim për gjuhë”, ka shtuar Xhaferi.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...