Lukarevska: Po intensifikojmë bashkëpunimin me UNDP-në

-

Në takimin online diskutuam projektin e transferimit të çmimit. Në të kaluarën, nën kujdesin e UNDP, inspektorët tatimorë morën udhëzime praktike nga kolegët në administratën tatimore sllovake mbi analizën e raporteve të çmimit të transferimit.

Sipas planit të veprimit, grupi i punës vijon aktivitetet lidhur me ngritjen e kapaciteteve për kontrollin e çmimeve të transfertave, trajnimin dhe specializimin e inspektorëve, analizën e të dhënave nga deklaratat tatimore dhe llogaritë vjetore dhe përgatitjen e ndryshimeve ligjore në përputhje me shembujt pozitiv në vendet europiane.

U fol edhe për mundësinë që UNDP-ja të mbështesë edhe aktivitetet tjera të PRO-së në drejtim të ngritjes së kapaciteteve dhe fushave ku paraqitet nevoja dhe do të rregullohet me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...