Omerbasic, MVP i javës së shtatë në Ligën Unike

-


20:39 | 18 Shkurt 2022

Në mesjavë u zhvillua xhiroja e shtatë në Ligën Unike në konkurrencën e femrave.

Basketbollistja me indeksin apo efektshmërinë më të lartë ishte Samra Omerbasic e Flamurtarit, me 41. Ajo ndaj Partizanit kishte 18 pikë, 25 kërcime dhe tri asistime. Samra është ndër lojtaret kyçe në skuadrën nga Vlora, ndërsa kjo është hera e parë që u zgjodh MVP. Për skuadrën vlonjate ndeshje shumë të mirë zhvilloi edhe Taliyah Hopkins me 31 pikë, tetë kërcime dhe tri asistime.

Prishtina e fitoi derbin kosovar në Ligën Unike ndaj Penzës me rezultat bindës 63:101. Ndaj skuadrës pejane u dalluan Sarah Mgbeike me 24 pikë, 15 kërcime dhe tri asistime, si dhe Agnesa Rrahmani me 31 pikë, gjashtë kërcime dhe katër asistime.

Ndërkohë, Bashkimi triumfoi ndaj Tiranës me shifrat 114:89, ku u dallua basketbollistja me përvojë Monique Coker, me 21 pikë, 11 kërcime dhe pesë asistime.

Top 5

Samra Omerbasic (Flamurtari) 18 pikë, 25 kërcime, 3 asistime

Taliyah Hopkins (Flamurtari) 31 pikë, 8 kërcime, 3 asistime

Sarah Mgbeike (Prishtina) 24 pikë, 15 kërcime, 3 asistime

Agnesa Rrahmani (Prishtina) 31 pikë, 6 kërcime, 4 asistime

Monique Coker (Bashkimi) 21 pikë, 11 kërcime, 5 asistime./Arbresh.info

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...