Shqiptohen 195 masa në Shkup, 62 për tejkalim të shpejtësisë

-

MPB njofton se dje kanë vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 195 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 195 masa, në mesin e të cilëve më shumë për tejkalim të shpejtësisë 62 masa, 58 për shkeljet çka kanë bërë këmbësorët. Janë shqiptuar edhe 11 masa për drejtim të automjeteve pa patentë shoferë, katër për tejkalim jo të rregullt, katër për shoferë fillestar, 45 për parkim të parregullt”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje thonë se kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...