Ademi takon zv.presidenten e dytë të parlamentit suedez: Të gatshëm për fillimin e negociatave me BE

-

Gjatë vizitës dyditore të Delegacionit të Riksdagut Suedez, pata nderin të takohem me znj. Lotta Johnson Fornarve, zv/presidente e Dytë e Parlamentit Suedez.
Në takimin me Fornavre, theksova se Komisioni për Çështje Evropiane dhe Kuvendi i Maqedonisë së Veriut janë të gatshëm për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian.
Vendi ynë meriton të fillojë negociatat sa më shpejt të jetë e mundur dhe pres që mbështetja suedeze të vazhdojë gjatë presidencës së Këshillit të BE-së, e cila, si pjesë e treshes me Francën dhe Republikën Çeke, do të fillojë të kryesojë në janarin e vitit të ardhshëm.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...