Gazetari Saliu: Sela po i përsëritë gabimet sikur luftonte për “demokratizimin” e PDSH-së (Video)

-

Gazetari i KlanTv, Furkan Saliu sot në një postim në rrjetin e tij Facebook kujtoj Kryetyarin e Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ku ai vite më parë deklaron se duhet të ket mandat kryetari i partisë vetëm 2 mandate dhe sot nuk planifikon të dorrëhiqet, ja dhe më poshtë postimi i plotë i Saliut.
” Është e paimagjinueshme se si Ziadin Sela i bën të gjitha gabimet që zotohej se asnjëherë nuk do ti përsëris kur luftonte për “demokratizimin” e PDSH-së.
Ajo kohë nuk është në një të kaluar të largët dhe fjalët i tij i kemi në ngjyra dhe me zë të pastër…
“Nuk i kam hyrë kësaj pune që të bëhem kryetar”
“Pas pesë viteve e shoh vetën duke i ndihmuar një kryetarit të ri të Aleancës”
“Partitë nuk janë për tu privatizuar, por partitë fundja janë pasuri kombëtare”
Që mos të shkaktohet përçarje në Aleancë, kryesia kanë kërkuar nga Sela që të prononcohet se a do të kandidojë edhe për një mandat. Fillimisht ka thënë jo, që pas 5 ditëve të ndërroj mendje.
Rezultatet në zgjedhjet parlamentare, lokale dhe presidenciale, nuk besoj që e kanë shtyrë të ndryshoj mendje. Në ndryshimin e vendimit të Seles ka mundësi që të ketë ndikuar vetëm kryesia aktuale, të cilët kanë humbur edhe në vendvotimet ku banojnë.
Nuk është metodë efikase në periudhë afatgjate me i masku humbjet duke u afruar me Zaevin, Mickoskin apo Kovaçevskin. Mundesh me ble kohë, por zgjedhjet e ardhshme menjëherë të kthejnë në realitet.
Me vjen keq për shkak se ndryshim kërkojnë ata që më së shumti po punojnë që ndryshimi mos të ndodhë.”

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...