Kovaçevski nuk pranon takim me opozitën nëse bisedohet vetëm për zgjedhje të parakohshme

-

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi se nuk do të takohet me liderin e opozitës nëse çështja e vetme për të cilën do të bisedohej janë zgjedhjet e parakohshme.

Ai porositi se zgjedhje do të ketë, por në vitin 2024. Për momentin, sipas Kovaçevskit, vendit nuk i nevojiten zgjedhje, por lidership për tejkalimin e pasojave nga kriza.

“Nuk jam njeri i cili iu nënshtrohet sfidave, kërcënimeve dhe shantazheve. Nëse pika e vetme për të cilën opozita konsideron se duhet të bisedohet janë zgjedhje parakohshme, atëherë takim të tillë nuk do të ketë, sepse dua të përsëris se zgjedhje do të ketë, por në vitin 2024. Në këtë moment Republikë së Maqedonisë së Veriut nevojitet lidership dhe përgjegjësi për përballje me sfidat e mëdha që i kemi në këtë vit krize, e ajo është krizë energjetike, e cila është evropiane, pastaj kriza shëndetësore e cila ende është e pranishme përmes llojeve të reja dhe inflacioni i çmimeve”, deklaroi Kovaçevski, duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve pasi bëri xhiron në aktivitetet ndërtimore në seksioni Krupishtë – Koçan.

Të gjithë duhet të jemi unik në përballjen me sfidat më të mëdha me të cilat përballet shteti, tha Kovaçevski.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...