Kuvendi sot vazhdon seancën e 62të, në rend dite seanca për propozim ligje të ndryshme

-

Kuvendi sot duhet ta vazhdojë seancën e 62-të me Propozim të ligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për bashkëpunim në turizëm mes Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Në rend të ditës të kësaj seance në lexim të parë janë edhe Propozim ligji për rregullimin e statusit për objekte të ndërtuara pa leje, Propozim ligji për mbikëqyrje inspektuese në ambientin e jetesës dhe Propozim ligji për kryerjen e punëve kontabiliste.

Deputetët duhet të debatojnë edhe për Propozim ligjin për ndryshimin e Ligjit për Tarifë doganore, Propozim ligjin për ndryshimin e Ligjit për dhënien e obligacioneve të Republikës së Maqedonisë së Veriut për denacionalizim, Propozim ligjin për ndryshimin e Ligjit për qarkullim pagesor dhe Propozimin e ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për pagë minimale në Republikën e Maqedonisë së Veriut, të gjitha me procedurë të shkurtuar.

Kuvendi në senacë duhet të debatojë edhe për Propozimin e ligjit për ndryshimin e Ligjit për duhan, prodhime nga duhani dhe prodhime të ngjashme, me procedurë të shkurtuar, të parashtruar nga deputetët Petar Ristevski, Zoranço Jovançev, Silvana Angelevska, Olga Lozanovska, Ane Lashkovska, Zllatko Penkov, dhe për Propozim të deklaratës për luftë kundër korrupsionit, si prioritet strategjik të shtetit dhe politikave shtetërore.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...