VIDEO/ A duhet të japë dorëheqje Ziadin Sela, flasin deputetët shqiptar

-

“Ziadin Sela duhet të jep dorëheqje”, kështu thotë deputeti i BDI-së, Arben Ziberi i cili në një prononcim për Indeks.mk ka thënë se Sela i ka humbur të gjitha zgjedhjet e mundshme në RMV dhe nuk duhet shkakun ta kërkojë tek të tjerët sipas Ziberit, Sela dhe Aleanca për Shqiptarët si forcë politike duhet të reflektojnë.

Deputetët e ASH-së nuk kishin përgjigje konkrete nëse Sela duhet larguar por thanë se kush do ta udhëheqë partinë do të vendosin delegatët të cilët kanë të drejtë të zgjidhen por edhe të zgjedhin. Deputeti Adnan Neziri thotë se statuti i Aleancës për Shqiptarët lejon kandidim e zotit sela, sepse siç thotë kryetari ka të drejtë për dy mandate të plota, pra tetë vite.

Kurse deputeti tjetër i ASH-së Syrja Rashidi thotë mohon të ketë përçarje Brenda ASH-së.

Ndryshe, kongresi i Aleancës për Shqiptarët është paraparë të zhvillohet më 27 mars, kandidatura zyrtare për kryetar partie ende nuk ka por një pjesë e madhe e zyrtarëve janë rreshtuar pas sektretarit general, Arben Taravari të cilin e duan edhe si kryetarë, e një pjesë e madhe e kanë akuzuar kreun actual se po e përvetëson dhe shkatëron partinë./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...