Sela apo Taravari, kush do të bëhet i pari i opozitës?

-

Pas humbjeve të një pas njëshme dhe fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës, brenda strukturave partiake çdo ditë e më shumë po kërkohet përgjegjësi dhe largim nga pozita kryetar partie i Ziadin Selës, shkruan tokasot.mk

Strukturat partiake hapur tashmë prej muajsh kërkojnë që lider i tyre të zgjidhet sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Arben Taravari.

Se kush do të bëhet i pari i opozitës, Ziadin Sela apo Arben Taravari mbetet të pritet mbajtja e kongresit të tyre të rregullt dhe të shihet se a do të dëgjohet zëri i anëtarësisë apo Sela do të vazhdoj të ushtrojë postin e kryetarin në stilin e ish udhëheqësit të tij, Menduh Thaçi.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...