Bekteshi në Top Tema: Çmimet mbeten të qëndrueshme

-

Nga 1 marsi do të ndryshojë mënyra e rregullimit të çmimeve të produkteve të caktuara, tha në Top Tema sonte, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, i cili theksoi se analizat në pjesën e ngrirjes së çmimeve në periudhën e kaluar janë ende. në vazhdim.
Çmimet e lëndëve të para mbeten të njëjta, qofshin ato të importuara apo të prodhuara në vendin tonë, kështu që çmimet mbeten të qëndrueshme, tha Bekteshi. Ai mohon se kufizimi i marzheve, të paralajmëruara nga 1 marsi, do të sjellë rritje të çmimeve të produkteve të caktuara.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...