Jep dorëheqje kryetari i nëndegës së Çajles në ASH, “Jo me SELËN”

-

Kryetari i nëndegës së ASH-së,Rasim Abduli në Çajle ka dhënë dorëheqje.

“Të nderuara struktura, anëtarë dhe simpatizant te ASH-së,dhe bashkvendas te mi të Çajlës.
Pas fitoreve madhështore në Çajlë dhe gjithkund në Gostivar dhe pas një rrugëtimi të përbashkët politikë në kuadër të Aleancës për Shqiptaret,një përvoje jashtëzakonisht të mire dhe sfiduese, e në të njëjtën kohë dhe një pune sfilitëse,erdhi koha qe te perfundoj edhe ky rrugetim.

Pasi veq jemi në proces të rregullt zgjedhorë të ASH-së ne te gjitha nivelet, kam vendosur që tani dhe tutje të mos jem pjesë e garës për Kryetarë nëndege në radhet e Aleancës për Shqiptarët përveçse anëtar i thjeshtë.

I inkurajoj që të gjithë kuadrot e reja që të vazhdojnë garën politike me qëllim rritjen e nivelit politik brenda Aleancës,sepse Aleances i duhet udhëheqsi e re për fitore!” ka shkruar Rasim Abduli

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...