Llukarevska: Zgjedhjet e ardhshme do të jenë në vitin 2024

-

Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Sanja Llukarevksa në një intervistë për Kanal 5 theksoi se prioritet është që në Parlament të sillen ligje të cilat do të thonë standard më i lartë për jetë për qytetarët.

“Këtë e treguam përmes pagës minimale, me radhë do të vijë në procedurë kuvendore ligji për pensione sepse tani po negociohet me të gjitha ato palë të rrezikuara”, theksoi Llukarevska.
Lidhur me kërkesën për zgjedhje të parakohshme parlamentare, ajo theksoi se në këtë periudhë nuk është koha për zgjedhje, por për zgjidhjen e krizave dhe avancimin e standardit të jetës për qytetarët.
Llukarevksa theksoi se në parti për momentin punohet në vendosjen e udhëheqësisë lokale në organizatat komunale, se vetë ndryshimi i udhëheqësisë së partisë do të thotë energji të re, kreativitet dhe mundësi për fitore të reja të ardhshme, duke shtuar se vetëm një LSDM e fuqishme, e bashkuar, stabile do të thotë edhe LSDM fituese dhe në këtë do të punohet në periudhën në vijim.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...