Vjen goditje e rëndë për Selën nga Gostivari

-

Shkruan Semi Mehmeti

 

Dorëheqjeve të shumta  që ndodhën brenda orëve të funditi është shtuar edhe dorëheqja e aktivistit të dalluar nga Vrutoku i Gostivarit  Semi Memeti icili në profilin e tij në fejsbuk ka shkruar:

”pas 5 viteve do të jem duke e ndihmuar kryetarin e ri të Aleancës”

“Aleanca nuk do të privatizohet”

“Nuk do të jemi si PDSH-ja”

Unë si më njihni të gjithë jam shumë I drejtë dhe kam kontribuar shumë për të mirën e poppullit.

Të dashur miq dhe familjar, sot pasi e morra lajmin se Ziadin Sela ka vendosur të vazhdojë si kryetarë  I Aleancës, me gjithë rrespektin ndaj degës së Gostivarit, FRASH- Gostivar dhe  Aarben Taravarit, unë Semi Memeti nuk do jemmë pojesë e Aleancës për shqiptarët deri në ndryshime. Aleanca rrugëtimin  e filloi si Lëvizje për Reforma, por shifet qartë se kryetari I saj është kundër reformave thuhet në dorëheqjen e Semi Memetit.

 

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...