Pas takimit me Ramën, Grubi: Mbështetje e ndërsjellë në rrugën e përbashkët drejt BE-së

-

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në rrjetin social facebook ka shpërndarë lajmin për takimin e sotëm të realizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Të udhëhequr nga kryetari Ali Ahmeti ministrat e BDI-së u mirëpritën vëllazërisht në Tiranë.
“Bashkë me kolegët ministra të Bashkimit Demokratik për Integrim të udhëhequr nga kryetari Ali Ahmeti qëndruam sot për vizitë në Tiranë, ku u mirëpritëm vëllazërisht nga kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Një tjetër takim ky që konfirmon mbështetjen e ndërsjelltë në rrugën e përbashkët drejt Bashkimit Europian, përkrahjen e Shqipërisë mike në dialogun me Bullgarinë dhe koordinimin institucional për realizimin e prioriteteve të ndërtimit të Korridorit 8, lidhjes hekurudhore përgjatë saj, Rrugës së Arbërit, vendkalimet e përbashkëta kufitare, lidhjes energjetike Manastir – Elbasan dhe shumë projekteve tjera. Bashkë bëmë thirrje për paqe duke dënuar sulmet e sotme që cënojnë integritetin territorial të Ukrainës dhe vlerat e botës demokratike”, ka shkruar Grubi.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...