Shqiptohen 216 masa në komunikacion në Shkup

-

MPB njofton se dje ka vazhduar me kontrollet e intensfikuara në fushën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 216 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 216 masa, nga të cilat 37 gjoba për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 77 masa për kundërvajtje të kryera nga këmbësorët, 14 gjoba për patentë shoferë”, njoftojnë nga MPB.

“Katër masa për përdorim të celularit, pesë masa për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit, katër gjoba për shofer fillestar, gjashtë sanksione për foli të pacertifikuara (xhama të lyer), katër për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, 44 për parkim të jo të rregullt”, thuhet në njoftimin e ardhur nga MPB-ja.

Gjithashtu ata thonë se edhe në ditët në vijim do të vazhdojnë me kontrollet e intensifikuara në komunikacion.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...