Nesër promovohet libri i Arbër Ademit në Universitetin e Tetovës

-

Nesër promovohet libri i Arbër Ademit në Universitetin e Tetovës

Shefi i grupit parlamentarë të BDI-së, Dr.Arbër Ademi, përmes rrjetit social fejsbuk, ka njoftuar se nesër së bashku me profesorët universitarë, Asllan Bilalli dhe Hajredin Kuçi do ta bëjnë promovimin e librit “E DREJTA NDËRKOMBËTARE PRIVATE – pjesa e posaçme” me fillim prej ora 14:00 në Universitetin e Tetovës.

Ja postimi i plotë:

“Të dashur miq, nesër (28.02.2022), së bashku me bashkëautorët, Prof. Dr. Asllan Bilalli dhe Prof. Dr. Hajredin Kuçi, do të promovojmë librin universitar “E DREJTA NDËRKOMBËTARE PRIVATE – pjesa e posaçme” në Universitetin e Tetovës.

Ky libër universitar botohet me qëllim që të shërbejë si literaturë themelore për studimet në ciklin e parë dhe të dytë në fakultetet juridike me mësim në gjuhën shqipe. Libri u dedikohet edhe gjithë atyre që në forma dhe mënyra të ndryshme ndeshen me marrëdhëniet juridiko-private me element të huaj” – ka shkruar deputeti Arbër Ademi.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...