Në Shkup 153 shoferë të sanksionuar, 33 për drejtim të automjetit nën efektin e alkooli

-

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme në kuadër të kontrolleve të intensifikuara aksionare në fushën e komunikacionit shqiptuar gjithsej 153 masa, ndër të cilat 23 sanksione për drejtim me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar.

Për vozitje nën efektin e alkoolit, informuan sot nga MPB-ja, janë shqiptuar 33 masa, ndërsa 19 sanksione janë vozitje pa patentë shofer.

Janë shqiptuar 14 masa për përdorimin e celularit, 13 sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurimit, pesë masa për shofer fillestar, pesë për mjete të paregjistruara.

Aksionet e intensifikuara të kontrollit vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...