“Gjysma” ASH-së kërkon largimin e Selës, nuk e pranojnë më për kryetar partie

-

Ndryshimet në Aleancën për Shqiptarët janë të domosdoshme dhe këtë më së miri e dinë anëtarët dhe aktivistët. ZijadinSela nuk shihet më si udhëheqësi i ASH-s pas humbjeve të shumta si i pari i LR-PDSH-së e tani ASH.

Nga burime të brendshme partiake, mësohet se ka një numër të madh të anëtarëve të pakënaqur,  të cilët haptazi kanë dalë me statuse në rrjete sociale që kategorikisht e duan largimin e Selës.

Ende nuk ka një emër të dytë, por ai i cili më së shumti përmendet kohët e fundit në opinion për ta zëvendësuar Selën është Arben Taravari. Ky i fundit edhe vetë nuk e ka përjashtuar një mundësi të këtillë, duke ia hedhur topin Selës se çka do të bëjë.

Të përkujtojmë seTaravari dha dorëheqje nga posti i sekretarit gjeneral të partisë disa kohë më parë.

Me shumë gjasë në Aleancë ka pakënaqësi, që e tregojnë braktisjet e radhëve nga shumë anëtarë. Kjo mund të rezultojë edhe me ndryshime kadrovike në kongresin e ardhshëm. Anëtarët e degëve të partisë në disa komuna kanë dalë kundër rizgjedhjes së Selës si i pari i tyre.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...