Qytetarët e Maqedoisë në panik blejnë ushqimet në markete, nga nesër shtrenjtohet buka

-

Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës frikësoi qytetarët e Maqedonisë. Në rrjete sociale po qarkullojnë fotografi ku shihen rafte të boshatisura në disa markete.

Nga dita e sotme nuk do të ketë çmime të ngrira, ndërsa qytetarët kanë frikë nga çmimet e larta dhe se do të blenë aq sa munden.

Jo zyrtarisht, çmimi i ri i bukës nga sot pritet se do të shtrenjtohet me 5 denarë më shumë.

Përveç ushqimit, po ashtu shtrenjtohen edhe derivatet e naftës, nga mesnata qytetarët e Maqedonisë do të paguajnë më shumë për derivate të naftës.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...