RMV shqyrton “heqjen e vaksinimit anti-Kovid” në kufi për refugjatët nga Ukraina

-

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në paraqitjen para mediave ka treguar sanksionet të cilat i ka ndërmarrë Maqedonia e Veriut ndaj Rusisë pas sulmit ushtarak në Ukrainë, transmeton TV21.

Thotë se shqyrtohet mundësia që nëse ukrainasit tentojnë të hyjnë në vendin tonë, atëherë do të ofrojnë lehtësime për të njëjtit sa i takon masave anti-Kovid- vaksinimit.

“Nëse paraqiten shtetas tanë në kufi, por edhe ukrainas, të kenë lehtësim të masave anti-Kovid sa i takon vaksinimit”, tha Osmani.

Gjithashtu krijohen ekipe të punës, që në rast se kemi valë të refugjatëve, ajo të kalojë pa pengesa.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...