Hoxha: Qytetarët të jenë të qetë, nuk pritet rritje e madhe e çmimeve

-

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamet Hoxha, ka thënë se nuk pritet të ketë rritje të madhe të çmimeve të produkteve themelore ushqimore dhe ka bërë thirrje që qytetarët të jenë të qetë, shkruan gazeta LAJM.

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe institucionet ndjekin gjendjen në bazë ditore dhe i ndërmarrin të gjitha masat për të ruajtur standardin e qytetarëve. Qytetarët të jenë të qetë sepse nuk pritet rritje e madhe e çmimeve të produkteve themelore të ushqimit. Ne si shtet kemi sasi të mjaftueshme të produkteve ushqimore dhe derivateve të naftës në rezervat e mallrave shtetërore. Qeveria e RMV-së, në vazhdimësi shqyrton edhe nevojat eventuale për përforcim shtesë të dinamikës së rezervave nëse ka nevojë për një gjë të tillë. Do të shfrytëzojmë këtë mundësi që përsëri të apelojmë deri tek tregtarët të respektojnë vendimin qeveritar për marzhat tregtare sepse është një vendim që është në interes të të gjithë qytetarëve”, tha Hoxha.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...