Kordinatori i LSDM Mitreski hedh akuza ndaj VMRO: Bllokojnë ligje që janë në interes të qytetarëve

-

Koordinatori i LSDM-së, Jovan Mitreski akuzoi se me muaj VMRO-DPMNE bllokon punën në kuvend.

Ai tha se seancat kuvendare zgjasin më shumë, ndërsa miratimi i ligjeve në interes të qytetarëve presin me muaj, të bllokuara në komisione që i udhëheq opozita.

“Dje gjatë gjithë ditës qytetarët kanë mundur të shohin se si deputetët e opozitës maqedonase shtynin seancën. Nuk lejojnë që shumica parlamentare të jetë edhe në grupet e punës dhe komisione. Puna në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime me muaj është bllokuar”, tha Mitreski.

Sipas tij, VMRO-DPMNE bllokon edhe ligje të tjera siç janë Ligji për Bujqësi dhe Zhvillim Rural që siguron subvencionim të naftës për bujqit për 100% në vend të 50%., Ligji për mësimdhënës ku sigurohen paga më të larta për mësimdhënësit, Ligji për shërbim në armatë.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...