Qeveria do ta mbajë seancën e 19-të

-

Qeveria sot do ta mbajë seancën e 19-të në të cilën, mes tjerash, do të shqyrtohet edhe Informacioni për përgjegjësitë për institucionet kompetente pas masave dhe aktiviteteve të Strategjisë kombëtare për parandalimin e korrupsionit dhe përplasjes së interesave 2021-2025.

Në rend dite të seancës është edhe Strategjia kombëtare për menaxhim të integruar kufitar 2021-2025, me Planin Veprues për implementimin e saj.

Nga pres shërbimi qeveritar informojnë se përmes një kumtese opinioni do të informohet për vendimet që do të merren në seancën qeveritare.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...