Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi nevojën e miratimit të Deklaratës për Ukrainën

-

Kuvendi miratoi me procedurë të shkurtuar nevojën e miratimit të Deklaratës që dënon agresionin ushtarak nga Rusia dhe mbështet integritetin territorial dhe sovranitetin e Ukrainës.

“Për” Deklaratën votuan 104 deputetë, tre ishin kundër dhe një deputet abstenoi.

“Me këtë u miratua agjenda e propozuar”, tha kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi.

Deklarata përbëhet nga 8 pika dhe në të thuhet se do t’i dorëzohet Qeverisë, Ministrisë së Jashtme dhe Ministrisë së Mbrojtjes.

Propozimi për Deklaratën ka ardhur nga partia e PLD-së.

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...