Mia Sterjovska përzgjidhet shoqëruesja e dytë e “Miss Europa 2022” në Bejrut

-

Bukuroshja nga Shkupi, Mia Sterjovska ishte njëra nga 30 kunkurentet nga e gjithe Europa në spektaklin e bukurisë “Miss Europa 2022” që u mbajt në Liban respektivisht në hotel “Hilton” Bejrut.

17 vjeçarja Mia, në këtë spektakël është përzgjedhur si shoqëruesja e dytë e miss-it.

Kjo arritje dhe fitorja e titullit është më e larta e një vajze nga Maqedonia e Veriut në sferën e modelimit dhe spektakleve botërore.

Mia përndryshe është pjesë e studios së modelimit “Crnokrak”.

“Jam shumë e lumtur që përfaqësova Maqedoninë në mënyrën më të mirë të mundëshme”, është shprehur kështu Mia pas spektaklit.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...