Regjistrohen 467 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

-

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.533 testime për coronavirus, ndërsa 467 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej rasteve të reja në Shkupi ka 245, Kumanovë – 34, Veles – 22, Manastir – 20, Prilep – 19, Kavadar – 18, Tetovë – 17, Ohër – 13, Strugë dhe Resnjë – 8 nga një, Shtip, Gjevgjeli dhe Kriva Pallanka – 7, Strumicë, Kërçovë dhe Dibër. – 6, Gostivari – 5, Koçani, Negotino dhe Demir Hisar – nga 3, Radovishi, Vallandova, Probishtip dhe Makedonska Kamenica – 2, Berova dhe Vinica – nga 1.

Në 24 orët kanë ndërruar jetë 10 pacientë të vdekur.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 414 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 298.662, prej të cilëve 286.378 janë shëruar, ndërsa 9.050 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 3.233.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...