“Levica” dhe Stoiljkovici të Taravarit dhe Hoxhës kundër Ukrainës, pro Rusisë

-

Tentimi për rrëzimin e Qeverisë nga ana e Aleancës për Shqiptarët, Besës dhe VMRO-së, me ndihmën e “Levicës” pak kohë para eskalimit të situatës në Ukrainë po del të jetë skenar rus për eskalimin e gjendjes edhe në RMV, njofton indeks.mk

Partneri i Arben Taravarit dhe Arjanit Hoxhës, “Levica” ishte partia e parë në RMV që nuk dënoi por përshëndeti agresionin rus mbi Ukrainën dhe të njëjtën e krahasoi me Kosovën duke thënë se “deshët Kosovën, ja një Kosovë të dytë”.

Në të njëjtën vijë me “Levicën”, doli të jetë edhe Ivan Stoilkoviç, kryetar i Partisë së Serbëve në Maqedoni.

Agresionin rus nuk e dënoi as kreu i partisë “si motër” të Putinit në RMV që drejtohet nga Janko Baçev.

Ndryshe, javë më parë opozita e bashkuar shqiptaro-maqedone s’bashku me Levicën dështoi ta rrëzoi Qeverinë e vendit, duke mos mundur të krijojnë shumicë të re, prej 61 deputetësh.

Lajmet e fundit

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...
- Advertisement -

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...

Biden dhe Zelensky takohen në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan, Joe Biden sapo ka mirëpritur presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Shtëpinë e Bardhë në Uashington DC, me...