Maqedonia e Veriut 30 cent më lirë naftën se Kosova dhe 50 cent më lirë se Shqipëria

-

Maqedonia e Veriut ka çmimet më të lira të derivateve të naftës në Rajon. Sipas të dhënave të fundit, në Maqedoninë e Veriut një litër dizel kushton 75.50 denarë, ndërsa në Kosovë 98 denarë, në Shqipëri mbi 100 denarë, në Serbi 93 denarë.

Ndërkaq, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në një pres konferencë për media bëri të ditur se Maqedonia e Veriut ka mjaftueshëm rezerva të derivateve të naftës, dhe u bëri thirrje qytetarëve që të mos bëjnë panikë.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...