Grubi: Qeveria me masa do të pamundësojë rritjen e çmimeve për faturat e ngrohjes

-

Zëvendës kryeministri i parë i RMV-së, Artan Grubi ka njoftuar se Qeveria ka vendosur që të ndërmarrë edhe një masë ekonomike për të pamundësuar rritjen e çmimeve të faturave të ngrohjes për amvisëritë, njofton indeks.mk

Ai ka thënë se Qeveria do ta kompensojë përmes një ndihme financiare për furnizuesit me ngrohje diferencën që do të krijohet.

“Në seancën e 20-të të Qeverisë vendosëm që të ndërmarrim edhe një masë ekonomike për të pamundësuar rritjen e çmimeve të faturave të ngrohjes për amvisëritë.

Qeveria do të kompensojë përmes një ndihme financiare për furnizuesit me ngrohje diferencën që do të krijohet nga rritja e çmimet të burimeve të energjisë së ngrohjes që e njejta të mos reflektojë mbi buxhetin familjar të qytetarëve”, ka shkruar Grubi.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...