Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të borës. Reshjet e borës do të jenë më të dendura në mëngjes.

Temperaturat maksimale do të arrijnë nga 0 deri në 6 gradë celsius.

Nesër moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të lokale të borës dhe shiut. Nga dita e martë do të fryjë një erë e fortë në atë pjesës veriore.