Çmimi i bukës 25-27 denarë në disa markete

-

Marketet nuk e rrisin çmimin e bukës dhe mbetet nga 25-27 denarë, pasi Ministria e Ekonomisë mori vendim për ngrirjen e marzhit të produkteve bazë ushqimore.

Sot, Kiper Market ka njoftuar qytetarët se çmimi i bukës në marketet e tyre nuk është rritur dhe se do të shitet me çmim prej 25 deri 27 denarë, respektivisht buka 550g – 25 denarë dhe buka e prerë 550g – 27 denarë.

Ministri Bekteshi ka bërë apel që edhe marketet e tjera le ta ndjekin këtë shembull në kohë krize për të mbrojtur qytetarët nga goditjet e çmimeve.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...