COVID/ 11 vdekje në Maqedoninë e Veriut, bilanci i 24 orëve të fundit

-

Maqedonia e Veriut gjate orëve të fundit ka shënuar një numër të lartë të infektuarish. Në 24 orët e fundit mësohet se janë konfirmuar të infektuar me Covid 340 raste nga 2 557 testime.

Prej rasteve të reja 198 janë në Shkup, Veles 21, Kumanovë 17, Prilep 16, Manastir 14, Kavadar 13, Tetovë 10, Gostivar dhe Resnjë 8, Gjevgjeli 7, Kërçovë dhe Radovish 5, Koçani 3, Negotinë, Berovë dhe Bogdanci 2 dhe nga 1 në Ohër, Shtip, Strugë, Kirva Pallankë, Dibër, Vallandovë, Kratovë, Demir Hisar dhe Demir Kapi. Nga gjithsej 340 raste, 56 janë riinfektime.

Po ashtu janë regjistruar edhe 526 pacientë të shëruar dhe 11 të tjerë kanë humbur jetën.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Maqedoni janë regjistruar 300.106 raste me COVID-19, prej të cilëve 288.761 janë shëruar dhe 9.097 persona kanë humbur jetën.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...