Qeveria konfirmon lajmin e indeks.mk, prolongohet zhvillimi i mbledhjes së “Open Ballkan”

-

Qeveria e RMV konfirmon lajmin e indeks.mk se prolongohet mbajtja e takimit te rradhës e Open Ballkan qe ishte planifikuar te mbahet ne mujin mars te ketij viti. Takimi i rradhës do të mbahet ne muajin Maj.

“Samiti i Liderëve i planifikuar fillimisht për në mars do të mbahet në muajimaj në Maqedoninë e Veriut

Kjo është miratuar nga ana e tre liderëve për shkak të situatës së krizës në Ukrainë dhe për shkak të zgjedhjeve të cilat në fillim të muajit prill mbahen në njërën nga këto tre shtete”, theksojne nga Qeveria e Maqedonise se Veriut.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...