Qytetarët kërkojnë që Qeveria të heqë masat anti-covid

-

Masat anti-covid duhet të largohen. Kështu thonë qytetarët e anketuar nga indeks.mk lidhur me paralajmërimet nga qeveria se do të ketë ndryshime.

Qytetarët thonë se Qeveria me siguri do të marrë masën më të mirë të mundshme. Ata thonë se kanë besim në autoritetet vendore dhe ato mjekësore.

E për dikë masat janë të pakuptimta në jetën e përditshme, e për dikë virusi vazhdon të jetë konspiracion e të mos ekzistojë, njofton indeks.mk

Ndryshe, Qeveria sot pritet të vendosë nëse masat anti-covid do të hiqen në tërësi në terrenin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Ndër masat aktive në vend për momentin janë bartja e maskës në hapësira të mbyllura, certifikata e vaksinimit për të hyrë në qendra të mbyllura tregtare dhe territorin e shtetit ose PCR testi./ indeks.mk/

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...