(VIDEO) Mbërrijnë shtetasit tanë nga Ukraina/ “E falënderojmë Ministrin për përpjekjet e tij”

-

Korridori me qytetarë nga Maqedonia e Veriut kanë mbërri në “Deve Bair”. 43 shtetas të Maqedonisë së Veriut janë evakuuar në Ukrainë.

Për televizionin “Sitel” një familje i është falënderuar personalisht kryediplomatit Bujar Osmani për punën që po e bën për të ndihmuar shtetasit e vendit në Ukrainë.

“Falënderoj më së shumti Ministrin, i cili personalisht u përpoq për evakuimin tonë dhe ardhjen tonë këtu. Po e shihni edhe vet, ende jam nën presion psiqik, ende nuk jam e vetëdijshme që jemi në Maqedoni. Tashmë 6 ditë jemi rrugës. Kaluam një rrugë të mundimshme”, tha shtetasja e Maqedonisë, e cila jeton në Ukrainë.

 

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...