Kryekuvendari Xhaferi takon Sindikatën Progresive të vendit

-

Në takimin e kryetarit të Kuvendit të RMV, z. Talat Xhaferi me përfaqësuesit e Sindikatës Progresive të Maqedonisë – SPM në LSM, u bisedua për nevojën për nxjerrjen e Ligjit për arsimtarët dhe bashkëpunëtorët profesional, për rritjen e pagave në arsim në përputhje me rritjen e pagës minimale dhe nevojën për transformimin sa më të shpejtë të marrëdhënies së punës të arsimtarëve dhe bashkëpunëtorëve profesional prej kohës së caktuar në kohë të pacaktuar, thuhet në njoftimin nga kabineti i kryetarit të Parlamentit.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...