Ndryshime në ASH, Taravari ia mësyn karriges së kryetarit

-

Kongresi i partisë ASH mbahet me 27 Mars për ta vendosur kush do të jetë kryetari dhe pjesa tjetër përbërëse e lidershipit në katër vitet e ardhshme.

Taravari i prononcuar për “Utrinski Brifing” është shprehur kështu “Nëse Sela kandidon, unë nuk do të kandidojë dhe ai do të ketë mbështetjen time, por nëse nuk kandidon, mund të mendoj. Me Selën kemi bashkëpunim të shkëlqyer”.

Kuvendi Qëndor i cili u mbajt në dhjetor në të cilin u diskutuan rezultatet që ASH i mori në zgjedhjet lokale u pa me shumë pakënaqësi në partinë e Selës ku edhe rezultoi me shumë ikje nga partia. Sela më herët kishte thënë se partia duhet ta mbajë Kongresin e rregullt me 27 Mars nga i cili edhe do të dalin emrat për kryesinë e re në katërvjeçarin e ardhshëm.

“Në Aleancën për Shqiptarët gjithmonë flitet hapur, kritikohet hapur. Nga ky proces shpresoj se çdo anëtar do të marrë mësim të mirë dhe me organizimin e kongresit të ri do të dalim edhe më të fortë”, tha Sela.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...