Aeroporti i Shkupit fiton çmimin Aeroporti më i mirë në Evropë

-

Aeroporti i Shkupit ka fituar çmimin për kualitet dhe shërbime të aeroportit për vitin 2021 (2021 ASQ Award) nga ana e Këshillit Ndërkobmëtar të Aeroportëve (ACI-Airports Council International) për Aeroportin më të mirë në madhësinë e tij në rajon (nga 2 deri në 5 milion udhëtarë në vit në Evropë) dhe kushte më të mira higjienike në rajon dhe evropë për vitin 2021.

Kjo është hera e shtatë që Aeroporti i Shkupit fiton këtë çmim pasi më herët e ka fituar edhe në vitet 2012, 2013, 2015, 2018, 2019 dhe 2020. Rikujtojmë se ky çmim u ndahet më tepër aeroportëve, por gara udhëhiqet mes aeroportëve të cilat regjistrojnë numër të ngjashëm të udhëtarëve gjatë një viti. Kjo nuk do të thotë se Aeroporti i Shkupit është Aeroporti më i mirë në Evropë nga të gjithë Aeroportët tjerë.

Për madhësinë e Aeroportit tonë, në garën ishin gjithsej 11 aeroportë dhe atë: Aeroporti Madeira, Aeroporti Krasnojarsk, Menorka, Santiago, Sola, Tbilisi, Talin, Vaernes, Torino, Zagreb dhe i joni në Shkup.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...