ASH drejt ndarjes në dy tabore, kush e merr partinë, Taravari apo Sela

-

Me datë 27 të këtij muaji Aleanca mban Kongresin e partisë ku edhe do të zgjidhet kryesia e re e partisë. Në dhjetor të vitit të kaluar brenda ASH-së ku edhe u mbajt mbledhje për analizën e rezultateve të zgjedhjeve lokale kishte shumë pakënaqësi.

Ziadin Sela po mendon të rikandidohet për kryetar të partisë ndërsa ka shumë nga ata që nuk e dëshirojnë dhe si shkak i kësaj shumë anëtarë të partisë dhe aktivistë e lëshuan partinë. Duke mos marrë parasysh atë që e kishte thënë më parë vet kryetari i partisë Sela, se nuk duhet më shumë se dy mandate të jetë kryetari i partisë pa marrë parasysh çfarë ndodh.

Taravari është emri tjetër që flitet të zë vendin e Selës. Duket se Taravari pëlqehet më shumë nga simpatizantët e ASH-së edhe pas fitores në Gostivar. Këtë gjë edhe vetë Taravari e konfirmoi në “Utrinski Brifing” ku tha se e mendon kandidimin për kryetar partie.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...