Kuvendi do të vazhdojë seancën e 50-të

-

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të vazhdoj seancën e 50-të në të cilën duhet të vazhdoj debatin pas Propozimit të llogarisë përfundimtare të Buxhetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut për vitin 2020.

Në rend dite të seancës dhe ndryshimet dhe plotësimet të ligjeve për = lëndë të para minerale, për Inspektorati shtetëror i tregut, për ndërmarrjet publike, për bujqësinë dhe zhvillimin rural.

Deputetët do të debatojnë edhe pas raportit vjetor për punën e Agjencisë për mbikëqyrjen e financimit kapital të sigurimit pensional në vitin 2020, për raportet financiare të këtij Agjencioni, për Raportin për realizimin e programit vjetor për punë dhe zhvillim të Agjencisë për aviacion ajror për vitit 2020. Raporti vjetor për punën e Agjencisë për mbikëqyrje të sigurimit për vitin 2020 dhe  raporte  financiare  të kësaj Agjencisë, si dhe, siç theksohet Raporti vjetor për gjendjen dhe lëvizjen e tregut të sigurisë në Maqedoni në vitin 2020.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...