Më së voni deri më 17 mars pritet ulja e çmimeve të produkteve bazë të ushqimit

-

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi se deklaroi se pas uljes së çmimit të karburanteve, më së voni deri më 17 mars pritet të ketë korrigjime edhe në çmimet e produkteve ushqimore bazë, përcjell TV21. Ministri theksoi se ulja e çmimit të produkteve bazë pritet pasi që aparatet për llogari të përshtaten me ndryshimet ligjore për lartësinë e akcizës dhe normën e TVSH-së që të premten morën dritën jeshile në Kuvend.

“Sa i përket pjesës së naftës dhe derivateve të naftës më vetëm se ka hyrë në funksion, tash në bazë ditore do të ketë ndryshim që çmimit, varësisht nga lëvizja e berzës. Sa i përket ndryshimeve të TVSH-së për produktet ushqimore, ajo do të hyj në fuqi më së voni me 17 të këtij muaji”, tha mes tjerash Bekteshi.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...