Zëvendësministri Bushi pret në takim ambasadoren Aksinte: Rumania mbetet partneri ynë në çdo fushë

-

Zëvemdësministri i Punëve të brendshme Nazim Bushi sot ka pritur në takim pune ambasadoren rumune Monica Aksinte. Në këtë takim është diskutuar bashkëpunimi i shkëlqyer mes të dy vendeve i cili ka hapësirë për thellim edhe të mëtejmë.

Postimi i plotë:

Sot kam realizuar takim pune me ambasadoren e Rumanisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut H.E. Monica Aksinte.

Shfrytëzova rastin për të përshëndetur partneritetin afatgjatë ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës Rumanisë dhe theksova se bashkëpunimi ndërkombëtar policor ndërmjet dy vendeve arrihet përmes të gjitha kanaleve ndërkombëtare dhe rajonale të bashkëpunimit policor dhe është në nivel të lartë profesional, që do të thotë shkëmbim i shpejtë, cilësor dhe efikas, shkëmbim i njohurive operative, pra veprim i rregullt ndaj kërkesave të dërguara nga të dy vendet për lloje të ndryshme kontrollesh për të gjitha format e krimit.

Në takim gjithashtu theksova se Rumania mbetet partneri ynë në çdo fushë, veçanërisht në fushën e sigurisë dhe integrimeve europiane, si dhe në të gjitha aktivitetet e mëtejshme që do t’i realizojmë bashkërisht për thellimin e bashkëpunimit të përgjithshëm ndërmjet dy vendeve partnere.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...