Kuvend, hidhen poshtë masat e VMRO-së për çmimet

-

Propozimi i VMRO-DPMNE-së për masa të reja kundër rritjes së çmimeve nuk kaloi filtrin e parë në Kuvend. Votat e partisë opozitare nuk mjaftuan që të votohet nevoja për uljen e akcizës për 50%. Nga kjo parti thanë se ulja prej 50% do të ndikonte në uljen e shpenzimeve për prodhimet bujqësore por edhe në buxhetin e qytetarëve. Kjo masë sipas tyre ishte shumë më e mirë se ajo e LSDM-së me të cilën çmimet e derivateve ishin ulur për 30%. “Sot pushteti refuzoi propozimin e VMRO-DPMNE-së për uljen e akcizave për 50%, me të cilën gjë do të ulej çmimi i dizelit për 9 denarë për litër, kurse i benzinës për 13 denarë për litër”, shkruan në rrjetin social facebook nënkryetari i kësaj partie Vllado Misajllovski.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...