Partneri i Taravarit dhe Hoxhës, Apasiev urren gjuhën shqipe

-

Sot kur në vendin tonë erdhi edhe një lajm i mirë për shqiptarët, gjuha shqipe është zyrtare në uniformat e policisë ka edhe nga ata që ende anti-shqiptarizmin e shfaqin haptazi.

Është Dimitar Apasiev dhe partia e tij Levica e cila është partnere me Aleancën dhe Besën. Nga kjo parti haptazi e kanë shfaqur urrejtjen për gjuhën shqipe, Kosovën e gjithashtu Apasiev në Kuvend kishte thënë se janë të gatshëm edhe për luftë – duke iu drejtuar kështu kryeparlamentarit Xhaferi.

Gjuha shqipe në vendin tonë është duke u zyrtarizuar çdo ditë e më shumë edhe në institucionet të cilat më herët nuk është njohur fare.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...