Selës i pengon “opozita”, brenda ASH-së (VIDEO)

-

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një prononcim për indeks.mk. ka folur për pakënaqësitë brenda partiake. Ai ka thënë se ata që flasin kanë të drejtë por mohon se dikush brenda partisë së tij e kundërshton kandidimin e tij.
Ai vite më parë akuzoi kreun e tanishëm të PDSH-së për privatizim të partisë, por mohon se të njëjtën gjë po e bën me ASH-në ai vet tash dhe thotë se askush askënd nuk është duke e ndjekur dhe deklaron se vet është në shërbim të partisë.
Por, kjo që thotë Sela nuk qëndron sepse numër i madhë I aktivistëve dhe mbështetësve të partisë kanë dalë kundër kandidimit të tij për një mandat të ri. Qëndrimet e aktivistëve mund të shihen në përditshmëri nëpër rrjetet sociale.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...