“Nuk jemi aktivist, jemi themelues”, Selës i kundërpërgjigjen (FOTO)

-

Ka ngjallur reagime të shumta të aktivistëve partiak të ASH-së,  deklarata e djeshme e Ziadin Selës për indeks.mk, ku ka folur për pakënaqësitë brenda partiake.

Ai ka thënë se “Ata që flasin kanë të drejtë”, por ka mohuar se dikush brenda partisë e kundërshton kandidimin e tij.

Të menjëhershme kanë qenë reagimet e shumë anëtarëve, që kundërshtojnë rikandidimin e Ziadin Selës, ku disa nga ata të cilët kundërshtojnë  janë edhe nënshkruesit e aktit të themelimit të kësaj partie.

Ata thuajse njëzëri, mohimit të Selës se gjoja nuk janë aktivistët që kundërshtojnë kandidimin e tij i përgjigjen ashpër duke I’a bë me dije se vërtet ata nuk ndjehen si aktivist të Ziadin Selës kur ky i fundit shkel rregullat dhe statutin e partisë , por janë aktivistë  të Aleancës për Shqiptarët, që kundërshtojnë fuqishëm rikandidimin e tij , janë aktivistë që kanë ngritur zërin dhe mbrojnë demokracinë në parti.

Në vazhdim ju përcjellim vetëm disa nga reagimet e anëtarëve të ASH-së, që kundërshtojnë rikandidimin e Selës.

   

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...